T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BALIKESİR / KARESİ - İnebey Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Kas

Kas

Ağu

2017-2018 Yılı TEOG 1. YERLEŞTİRME Sonuçları GÜNCEL LİSTE

Ağu

May

Altıeylül ve Karesi İlçelerinde görev yapan rehber öğretmenlere okul tanıtımı yapıldı.

Bu kapsamda okulumuzun bahçesinde rehber öğretmenlere kahvaltı verildi. Okulumuzu tanıtan kısa sunum yapıldı.

Akabinde okulumuzun bütün bölümleri rehber öğretmenlerine gezdirildi.

 

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Hilmiye ÖZÇOBAN ve öğrencilerinin hazırladığı programla kutlandı.

Program idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi...

 

May

 

 

Bengi Projesi kapsamında ve Değerler Eğitimi çerçevesinde Kitap Toplama Kampanyası ile toplanan 8 koli kitap Balya-Ilıca Şehit Necmi Gürgen İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine teslim edildi.

 

Kampanyayı yürüten Okul Müdürü Serkan Akçam, Müdür Yardımcısı Emrah Denizli, Değerler Eğitim Ekibi Öğretmenleri Semra Tuna, Ayşen Ekerbiçer, Nesrin Aykoç, Belgin Sarsılmaz ve Suzan Tuna’ya kampanyada görev alan 27 öğrenci de eşlik etti.

 

Öğrencilerimizin topladıkları 5-14 yaş seviyesindeki kitaplar Okul Kütüphanesinin raflarına özenle yerleştirildi. Daha sonra, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dondurma ikramı yapıldı.

 

 

May

Okulumuzda  öğrencilerimize, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden gelen polis memuru İbrahim DALGA  tarafından “Güvenli İnternet Kullanımı ve Siber Suçlar” semineri verildi.

Görevli polis memuru İbrahim DALGA, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için yapılması gerekenler, internette karşılaşılabilecek tehlikeler, siber suçlar, siber suçlara maruz kalınmaması için alınabilecek önlemler, siber suçların cezai yaptırımları hakkında öğrencilere bilgi verdi.

May

Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR’in ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY’ın konuk olduğu Bilim ve Bahar şenliğimize çok sayıda Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Serkan AKÇAM tarafından yapılan program konuşmasının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi.

Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR bütün projeleri tek tek inceleyerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Müzik Öğretmenimiz Onur YAMAN tarafından seslendirilen müziklerin ardından pilav ikramı yapıldı.

Bilim ve Bahar Şenliğinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürler...

 

May

Kütüphanecilik kulübü öğretmenimiz Ayşen EKERBİÇER´in kütüphanecilik kulübü öğrencileri ile birlikte yürüttüğü kitap toplama çalışmaları devam ediyor...

Bu süreçte kendisine yardımcı olan öğrencilerimiz Gökçe ÖZDEN, Meryem ASLAN ve Ayten BUDAK´a özverili ve gönüllü çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz...

Şiir Okuma Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi...

1.Hilmiye ALTINTAŞ

2.Begüm BODUR

3.Sultan Tuğba SÖĞÜTÇÜK

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...

Nis

 

 

Sayın Valimiz Ersin YAZICI’nın himayesinde yürütülen BENGİ projesi kapsamında; dün akşam İnebey Edebiyat Öğretmeni Hasan Salih GÜNDÜZ tarafından kurulan Şiir Topluluğu ve Müzik Öğretmeni Onur YAMAN yönetimindeki İnebey Orkestrası ve Çok Sesli Korosu, Salih Tozan Kültür Merkezinde ünlü üstatlarının şiirlerini yorumladılar ve müzik ziyafeti ile kulakların pasını sildiler.

Karesi Kaymakamı Abdulkadir DEMİR’in konuk olduğu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY’ın da bir şiir seslendirdiği program büyük beğeni ve alkış aldı. Okul Çok Sesli Korosu ve orkestrasının seslendirdiği şarkılarla eğlenen, öğrencilerin sunduğu duygusal şiirler ile hüzünlenen Balıkesir halkı keyifli anlar yaşadı.

Nis

Okul Müdürümüz Serkan AKÇAM, Biyoloji Öğretmenimiz Özlem ÖZGÜR, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Hasan Salih GÜNDÜZ ve  öğrencilerimizin katıldığı bu gönüllü çalışmaya katılan herkese teşekkür ediyoruz...

Nis

Kariyer tanıtımı amacıyla  meslekleri tanımaya devam ediyoruz...

Okulumuzda bugün mesleğini tanıtmak ve öğrencileri çeşitli konularda bilgilendirmek için Avukat Gamze Yelbey AÇA´yı ağırladık.

Kendilerine teşekkür ediyoruz... 

Nis

Okulumuz İnebey Anadolu Lisesi Bengi Projesi kapsamında yapmış olduğu çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Ookulumuzun yapmış olduğu çalışmalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından çıkarılan Bengi bülteninin Şubat ve Mart ayında örnek çalışmalar olarak yayımlanmıştır.

Ayrıca Okulumuzun Dursunbey Akbaşlar köyüne düzenlediği ziyaret ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Twitter adresinde yayınlanmıştır